Dekorační vosky se vyrábí v barevných odstínech:
Dekorační vosky od společnost OSMO jsou určeny k zušlechtění dřeva a jsou určeny především do vnitřních prostor.
Uschlý nátěr je nezávadný pro lidi, zvířata a rostliny (
odolný vůči slinám a potu podle DIN 53160,
vhodný pro dětské hračkypodle EN 71.3).
Technické údaje:
Měrná hmotnost: 0,9 - 0,96 kg/l
Spotřeba: 1l / 20 m2 pro jeden nátěr
Doba schnutí: cca 24 hodin (při normálním klimatu, 23°C/50% rel. vlhkost vzduchu)
Skladovatelnost: 5 let a déle, je li výrobek skladován v suchu a dobře uzavřený
Pracovní postup:
Dekorační vosky se neředí a po důkladném promíchání jej nanášíme ve směru vláken dřeva pomocí štětce nebo válečku z mikrovláken. Dekorační vosk necháme za dobrého větrání schnout. Pokud požadujeme silnější intenzitu barvy, postup zopakujeme, ale maximálně dvakrát.
Pokud chceme dosáhnout pouze lehce barevný efekt, stačí Dekorační vosk během 20 minut setřít hadříkem nebo bílým padem.
V případě použití Dekoračního vosku na podlahu v suchém prostředí použijeme pro finalizaci povrchu Tvrdý voskový olej. Ve vlhkých místnostech, jako je koupelna a kuchyň, se používá pouze Dekorační vosk a to ve dvou vrstvách. Samotný dekorační vosk lze použít také na povrchy nábytku a hraček.
Pozor:
Barevným olejem napuštěný textil po použití okamžitě vyperte nebo uchovávejte ve vzduchotěsně uzavřené kovové nádobě, neboť hrozí samovznícení napuštěných textilií. Samotný suchý nátěr odpovídá dle DIN 4102 požadavkům třídy B2 - normálně hořlavý.