Marmoleum

Marmoleum je obchodní značka pro přírodní linoleum z  pryskyřice , lněného oleje , dřevité nebo korkové moučky, juty , vápence a přírodních barviv. Hlavní složka – lněný olej – se extrahuje ze lnu a rozpouští se s borovicovou pryskyřicí. Potom se přidá dřevitá moučka získaná ze dřeva, které vyrostlo v obnovitelných lesích, čímž se výrobku dodá plnivo a zároveň se zlepší barvy vytvořené ekologicky šetrnými barvivy. Vápenec se používá k vytvoření jemné struktury a juta pro rub podlahoviny. Nejčastěji se vyrábí v tloušťce 2 až 3,2 mm.
Látka má dlouhou životnost, která se pohybuje okolo 50-70 let a má příznivé vlivy proti šíření bakterií. Díky přírodním látkám používaným na výrobu se jedná čistě o ekologický výrobek, který je odbouratelný přírodními procesy.
 
Marmoleum má široký rozsah použití. Vzhledem k materiálu, ze kterého je vyrobeno, je možné jej použít i ve vlhkém prostředí.
 
Marmoleum díky své rozmanitosti, tepelněizolačním a protihlukovým vlastnostem, směle konkuruje dnešním laminátovým podlahám.
 
Na našem e-shopu naleznete marmoleum švýcarské společnosti FORBO v jeho kolekci Marmoleum Home. Na webových stránkách společnosti Forbo si můžete namodelovat podlahovou krytinu do Vašeho prostoru .
 
 
Forbo
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
  • © 2014-2021 Bopo.cz s.r.o. | Bohatý výběr podlah | Praha, Brno, Plzeň
  • Mapa stránek