TPU podlahy

TPU podlahy

TPU je zkratka pro termoplastický polyuretan, který je použit jako vrchní vrstva pro novou generaci podlah Design+ od rakouského výrobce EGGER. Společnost EGGER je na trhu známá jako výrobce kvalitních laminátových podlah. Design+ není laminátovou podlahou, protože vrchní vrstvu netvoří laminát, ale termoplastický polyuretan.
 
Základní nosná deska není tvořena MDF nebo HDF deskou, ale je vyrobena z UWF (Ultra Wood Fibre) o tloušťce pouhých 4,3 mm. Z důvodů použití termoplastického polyuretanu se nejedná ani o vinylovou podlahu (neobsahuje PVC).
 
Při výpočtu potřebného množství podlahoviny, je nutné přidat minimálně 5% na prořez.

Struktura Design+

EGGER-Design+-structure1. Robustní vrchní TPU vrstva (temoplastický polyuretan) s integrovanou dekorační vrstvou, která tvoří autentický vzhled. TPU vrsva má regenerační efekt (SelfRepair), který minimalizuje otlaky od nohou židlí a nábytku a podlaha je stále jako nová.
 
2. Základní ultratenká (4,3 mm) tmavošedá deska je lisována z jehličnatých dřevin. Její extrémně vysoká hustota odolává bobtnání a díky použití nové technologie DualSeal umožňuje použití podlahy i ve vlhkém prostředí.
 
3. Velmi kvalitní a vodě odolný protitah

Vlastnosti Design+

Odolná proti poškrábání

Povrchová vrstva je odolná vůči mikropoškrábání.

Regenerační

Vrchní vrstva podlahy Design+ je opatřena pružnou vrstvou z termoplastického polyuretanu s paměťovým efektem SelfRepair. Pokud dojde na povrchu k deformaci například od nohy židle, vrstva se po chvíli díky paměťovému efektu opět vrátí do původní polohy a nezanechá žádné známky poškození.

Odolná proti vlhkosti

Již samotná extrémně stlačená dřevovláknitá nosná deska je odolná vůči bobtnání a po doplnění nové technologie DualSeal se do desky nedostane žádná vlhkost.

Výhody Design+

  • Tloušťka podlahy je pouhých 5 mm a z toho důvodu se podlaha hodí nejen při nové výstavbě, ale i při rekonstrukcích, kdy jsme limitováni tloušťkou samotné podlahy.
  • Nosná deska je opatřena letitou praxí ověřeným zámkem UNI fit!, který podstatně zjednodušuje pokládku podlahy.
  • Podlaha je určena pro pokládku jako plovoucí, ale lze ji pokládat i celoplošným lepením, které se využije především ve velmi zatěžovaných prostorech.
  • Jako jedna z mála podlahových plovoucích krytin je díky použitým technologiím možné Design+ použít i ve vlhkém prostředí.

Přehled dekorů TPU podlah Egger Design+

ED4010 Dub surový přírodníED4012 Dub surový stříbrnýED4014 Dub ručně škrabanýED4016 Dub starý šedýED4018 Dub rozpraskaný přírodníED4020 Dub rozpraskaný pískovýED4022 Dub rozpraskaný kouřovýED4024 Dub Classic přírodníED4026 Dub rozpraskaný hnědýED4028 Dub kartáčovanýED4030 Dub kartáčovaný šedýED4032 Ořech hnědýED4034 Dub rustikální bílýED4036 Dub rustikální šedýED4038 Dub Elegant pískovýED4040 Beton světle šedýED4042 Beton tmavě šedýED4044 Břidlice pestráED4046 Metal bronzeED4048 Břidlice černá

Dokumenty ke stažení Design+

Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
  • © 2014-2021 Bopo.cz s.r.o. | Bohatý výběr podlah | Praha, Brno, Plzeň
  • Mapa stránek