Vinylové podlahy

Vinylové podlahy jsou dnes díky dvousměrné reliéfní ražbě a použitým 3D technologiím, téměř k nerozeznání od Vinylová podlahapřírodních materiálů, jakými je dřevo korek, kámen. Vinylové podlahy se vyrábějí ve formě jednotlivých PVC lamel.
 
Vinylové podlahy se výborně hodí do členitých prostor, kde díky lamelovému provedení je naprosto minimalizován prořez pokládky. Vzhledem k tomu, že vinylová podlaha je vyrobena z několika vrstev PVC a u některých výrobků ještě opatřena PUR ochranou vrstvou, hodí se téměř do všech prostor. Lze je použít i do vlhka a to i do prostor jako jsou koupelny, sauny atd. Vinylových krytin můžete použít i na vytápěné podlahy.
 
Vinylové podlahy mají základní třídění dle způsobu pokládky a to  plovoucí  a nebo jako podlaha k celoplošnému lepení. U plovoucích podlah budete potřebovat ještě parozábranu (u provedení na HDF desce) a vhodnou izolační podložku pro plovoucí podlahy k vyrovnání nerovností povrchu. Vinylová podlaha určená k celoplošnému lepení klade větší nároky na rovnost podkladu. Budete potřebovat vhodnou penetraci a také vhodné lepidlo.
 
Vinylová podlaha je naprosto ideální pro svoji jednoduchou údržbu a komfort při chůzi po jejím povrchu. Vzhledem k použitým materiálům nezanechává dlouhodobé stopy například po rozlité kávě či červeném víně.
 
Při výpočtu potřebného množství podlahoviny, je nutné přidat minimálně 5% na prořez.
 
V našem internetovém obchodu najdete produkty wineo® od německé společnosti. Nabízíme provedení podlah plovoucích tak i podlah k lepení - čistý vinyl.
 
Vinylové podlahy od společnosti Parador nabízíme v provedení čistého vinylu a vinylu na HDF desce. I když se jedná o čistý vinyl, jsou jednotlivé lamely opatřeny jednoduchým zámkovým systémem. Vinylová podlaha s HDF deskou je na spodní straně opatřena korkovou vrstvou, pro snížení hlučnosti.
 
Vinylové podlahy od českého výrobce Fatra v kolekci Thermofix jsou novou kolekcí pro rok 2015 - 2017 v dokonalé imitaci dřeva, kamene a textilu.
 
S netradičním řešením plovoucích vinylových podlah přišla na trh portugalská společnost Wicanders. Pod značkou HydroCork nabízí vinylovou podlahu s korkovou základní deskou.
 
  video
 
Jednoduchý návod jak položit vinylovou podlahu naleznete zde.
 
 
 
Wineo   Parador   Fatra Hydrocork
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
  • © 2014-2021 Bopo.cz s.r.o. | Bohatý výběr podlah | Praha, Brno, Plzeň
  • Mapa stránek